psychoterapia online

Nurty w psychoterapii

Współczesne tempo życia w wielu wypadkach wyklucza wieloletnią terapię z
psychoanalitykiem, obejmującą kilka spotkań tygodniowo. Konieczność dostosowania
sposobu terapii do obecnych możliwości powoduje stopniowe zanikanie jednych kierunków
oraz pojawienie się i rozwój innych. ​Dobór możliwie najskuteczniejszej metody leczenia
dla konkretnego przypadku możliwe jest poprzez zapoznanie się z podstawowymi
nurtami psychoterapeutycznymi. ​Warto przy tym pamiętać, że podstawą, umożliwiającą
efektywną terapię jest właściwa diagnoza problemu, która czasem nie jest prosta i wymaga
czasu. Spróbuj zaufać swojej intuicji wybierając odpowiedni dla siebie nurt psychoterapii, pamiętając jednak że nie tylko styl w jakim pracuje psychoterapeuta jest ważny ale także sama osoba psychoterapeuty. Kluczową dla powodzenia terapii jest relacja terapeuta-klient, która buduje się podczas sesji terapeutycznych. W niektórych przypadkach szczególnie godne uwagi są nurty terapii krótkoterminowej które skupiają się na konkretnym problemie z jakim przychodzi klient i pomagają go rozwiązać.

Psychoterapia online

Psychoterapia online to stosunkowo nowe rozwiązanie stające się coraz bardziej popularne za sprawą rozwijającej się techniki. W świecie w którym jesteśmy w stanie się bardzo szybko przemieszczać a tempo życia staje się co raz szybsze i często nie do zniesienia istotną rolę pełni psychoterapia pomagając w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Dzięki internetowi możesz mieć dostęp do szerokiej gamy specjalistycznych rozwiązań nie zależnie od tego w jakim miejscu na świecie się obecnie znajdujesz, ponieważ każdy z nas ma prawo zadbać o swoje samopoczucie i zdrowie psychiczne. Dzięki psychoterapii online do kontaktu z terapeutą wystarczy, telefon z kamerą lub tablet. Ważne aby warunki takiej sesji były jak najbardziej zbliżone do tych w gabinecie więc po za kontaktem wizualnym z terapeutą musisz zapewnić sobie, ciche spokojne i komfortowe miejsce bez dostępu innych osób aby sesja przebiegła w sposób prawidłowy.

Czy psychoterapia online będzie odpowiednim wyborem?

Sesje psychoterapeutyczne online nie ustępują w niczym, standardowej formie terapii w gabinecie jeśli tylko dwa powyższe punkty zostaną zachowane ponieważ tak jak w gabinecie siedzisz na przeciwko terapeuty „face2face” na sesji online masz zachowany kontakt wizualny za pośrednictwem kamery. Można jeszcze wspomnieć, że sesje tego typu są często dużo bardziej komfortowe dla osób które przeżywają np ciężką depresję i ich stan w obecnej chwili nie pozwala na opuszczenie domu.

Coaching

Dowiedz się więcej o coachingu, możliwe że to właśnie ta forma pracy będzie odpowiednia dla ciebie.

czytaj dalej